Vyznavači vlastnoručně balených cigaret si budou muset od příštího roku připlatit za tabák.
Ministerstvo financí předloží v polovině května vládě návrh novely zákona o spotřebních daních, který zvyšuje daň ze sypaného tabáku ze současných 1400 korun za kilogram na přibližně 1800 korun.
To podle propočtů ministerstva zdraží dvacetigramový balíček tabáku z nynějších 47 o více než šest korun.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









