Získat podíl ve Facebooku už v rámci primárního úpisu akcií je pro drobné české investory nyní prakticky nemožné. Shodují se na tom experti na kapitálový trh. Kdo je skálopevně přesvědčen, že investice do největší světové sociální sítě je dobrý nápad, tak musí vyčkat do zahájení veřejného obchodování. To by na trhu NASDAQ mělo začít už v pátek.

Hlavní manažer emise Morgan Stanley a další velké investiční banky zapojené do procesu totiž uspokojí zájem hlavně svých klientů. Navíc je už nyní poptávka dostatečně vysoká na to, aby se cena akcie Facebooku blížila horní hranici pásma 28–35 dolarů.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se