Finanční krize jako by pro domácí banky neexistovala. Navzdory tomu, že se česká ekonomika v posledních letech zadrhla, zisky bank rostou.

"Velká trojka" (Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka) vydělala během posledních čtyř krizových let 143,7 miliardy korun. Tedy zhruba o šest miliard více než v pěti předchozích letech 2002-2007.

ČSOB měla dokonce v krizovém roce 2009 nejvyšší čistý zisk v historii českých bank - vydělala 17,4 miliardy korun (pomohl jí k tomu i prodej slovenské ČSOB mateřské skupině KBC).

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se