Finanční krize jako by pro domácí banky neexistovala. Navzdory tomu, že se česká ekonomika v posledních letech zadrhla, zisky bank rostou.
"Velká trojka" (Česká spořitelna, ČSOB a Komerční banka) vydělala během posledních čtyř krizových let 143,7 miliardy korun. Tedy zhruba o šest miliard více než v pěti předchozích letech 2002-2007.
ČSOB měla dokonce v krizovém roce 2009 nejvyšší čistý zisk v historii českých bank - vydělala 17,4 miliardy korun (pomohl jí k tomu i prodej slovenské ČSOB mateřské skupině KBC).
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










