Ve sněmovně se hraje o čas. Pokud poslanci v červnu na druhý pokus neschválí novelu poštovního zákona, hrozí České republice, že nestihne od začátku příštího roku liberalizovat poštovní trh. Nesplnila by tak úkol, k němuž ji váže směrnice Evropské unie.
České poště i po otevření trhu zůstane na pět let povinnost zajistit státem garantované základní služby. Právě jejich rozsah nový zákon vymezuje. A mezi zákonodárci se teď vede velký boj o to, zda má být v zákoně uveden přesný počet pošt, jež musí Česká pošta i po pádu svého monopolu povinně udržet v chodu.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.









