Ve sněmovně se hraje o čas. Pokud poslanci v červnu na druhý pokus neschválí novelu poštovního zákona, hrozí České republice, že nestihne od začátku příštího roku liberalizovat poštovní trh. Nesplnila by tak úkol, k němuž ji váže směrnice Evropské unie.

České poště i po otevření trhu zůstane na pět let povinnost zajistit státem garantované základní služby. Právě jejich rozsah nový zákon vymezuje. A mezi zákonodárci se teď vede velký boj o to, zda má být v zákoně uveden přesný počet pošt, jež musí Česká pošta i po pádu svého monopolu povinně udržet v chodu.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se