Podle známého amerického miliardáře George Sorose má Německo tři měsíce času na to, aby nalezlo cestu ven z dluhové krize eurozóny, pak bude příliš pozdě. Slavný investor to řekl v sobotu na konferenci v italském Trentu.

"Jsme v bodu zlomu. Až vyprší tříměsíční okno, trhy budou žádat víc, ale evropští představitelé jim už nebudou schopni vyhovět," varoval Soros.

Celý projekt EU přirovnal k investiční bublině, které teď hrozí splasknutí.

Dluhová krize podle něj hrozí zničit Evropskou unii a uvrhnout ji do ztracené dekády, jak se to stalo v roce 1980 Latinské Americe.

"Podobný osud nyní čeká Evropu. To je zodpovědnost, kterou Německo a další věřitelské země musí uznat," řekl Soros.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se