Radnice Prahy 10 podává žalobu na firmu Key Investments a její statutární zástupce.
"Městská část Praha 10 se stala obětí sofistikovaného podvodu," tvrdí mluvčí radnice Jan Charvát.
Praha 10 investovala prostřednictvím Key Investments stamiliony korun do dluhopisů společností E Side Property a ViaChem Group.
E Side Property je však podle auditní zprávy, kterou mají HN k dispozici, insolventní a několik let falšovala účetnictví. Společností ViaChem Group otřásá spor jejích akcionářů a nelze vyloučit, že její dluhopisy jsou neplatné.
Situaci projednala rada Prahy 10 na svém úterním zasedání a rozhodla se podat na Key Investments sérii trestních oznámení. Radnice už dříve po Key Investments u soudu vymáhala neproplacený úrok z dluhopisů E Side Property. Nyní se chystá podat další trestní oznámení na zvýhodňování a poškození věřitele.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.






