Radnice Prahy 10 podává žalobu na firmu Key Investments a její statutární zástupce.

"Městská část Praha 10 se stala obětí sofistikovaného podvodu," tvrdí mluvčí radnice Jan Charvát.

Praha 10 investovala prostřednictvím Key Investments stamiliony korun do dluhopisů společností E Side Property a ViaChem Group.

E Side Property je však podle auditní zprávy, kterou mají HN k dispozici, insolventní a několik let falšovala účetnictví. Společností ViaChem Group otřásá spor jejích akcionářů a nelze vyloučit, že její dluhopisy jsou neplatné.

Situaci projednala rada Prahy 10 na svém úterním zasedání a rozhodla se podat na Key Investments sérii trestních oznámení. Radnice už dříve po Key Investments u soudu vymáhala neproplacený úrok z dluhopisů E Side Property. Nyní se chystá podat další trestní oznámení na zvýhodňování a poškození věřitele.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se