Události, které se dnes vyplatí sledovat:

Česko - Ministerstvo práce a sociálních věcí zveřejní údaje o nezaměstnanosti za květen

Česko - Český statistický úřad zveřejní zpřesněné informace o vývoji hrubého domácího produktu za první čtvrtletí

Řecko - Vývoj květnové inflace

Německo -  Obchodní bilance za duben

Hřebčín v Kladrubech získal dotaci

Kladrubský hřebčín uspěl se žádostí o evropské dotace. Z Integrovaného operačního programu dostane 300 milionů korun na obnovu svých budov. Informaci přinesla Česká televize.  O peníze na opravy v Kladrubech usilovali několik let.

EK tlačí na zavření řeckých bank

Evropská komise údajně tlačí na Řecko, aby zavřelo několik bank, včetně finančního ústavu ATEbank. Tvrdí to zdroje agentury Reuters. Řecké ministerstvo financí, řecká centrální banka i samotná ATEbank ale zprávu odmítly komentovat. ATEbank je pátou největší bankou v Řecku.(VÍCE ZDE)

Fitch srazila rating Španělsku

Mezinárodní ratingová agentura Fitch Ratings srazila ve čtvrtek hlavní úvěrový rating Španělska hned o tři stupně na známku BBB. Výhled je negativní, což znamená, že k dalšímu snížení ratingu by agentura mohla v nadcházejících měsících ještě sáhnout. Rating se nově nachází jen dva stupně od spekulativního pásma, kde řada institucionálních investorů kvůli vysokému riziku už nesmí investovat.(VÍCE ZDE)

Nejlepší chléb mají na Rychnovsku

Pekárna Beas z Lična na Rychnovsku zvítězila v letošním ročníku soutěže Chléb roku v kategorii konzumní chléb. Stejné ocenění získala i před dvěma lety. Vítězství v kategorii řemeslný chléb si odnesl výrobek pekárny Avos Kroměříž, informovali pořadatelé ze Podnikatelského svazu pekařů a cukrářů v ČR.

Fed: Rizika v ekonomice narůstají

Vyhlídky globální ekonomiky a globálního finančního systému znovu ohrožují narůstající rizika. Na bankovní konferenci v Kodani to ve čtvrtek řekl prezident Federální rezervní banky (Fed) v Bostonu Eric Rosengren. Nejisté vyhlídky podle něj ovlivňují chování domácností i podnikatelů.

Barma s novou bankovkou

Barma příští týden vydá novou bankovku v nominální hodnotě 10.000 kyatů (asi 240 Kč). Bude to nová nejvyšší nominální hodnota, s kterou bude možné se v Barmě setkat; ta současná činí 5000 kyatů. Státní televize uvedla, že nová bankovka bude v oběhu od pátku 15. června.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru