Místo spalování zahřívání chemickým procesem, místo škodlivého dýmu aerosol. Největší světový výrobce cigaret, společnost Philip Morris, chystá produkci nové generace cigaret, které by měly škodit zdraví méně než současné klasické kuřivo.

Firma podrobnosti tají, zveřejnila jen velmi stručné informace o vývoji „bezpečnějších“ cigaret v prezentaci pro investory. Produkt příští generace (říkají tomu NGP – Next Generation Products) vzniká ve švýcarských laboratořích Philip Morris a je už připravený ke klinickým testům. Klasické spalování má nahradit chemický proces, který generuje méně škodlivin.

Společnost chce dokončit testování, schvalovací proces a zahájit výrobu mezi roky 2016 a 2017. Výrobou se nemá zabývat některá ze stávajících 56 továren po světě (takže ani ta česká v Kutné Hoře), ale firma s loňským čistým ziskem 8,5 miliardy amerických dolarů pro tyto účely už vybírá v Evropě lokality pro stavbu jednoho nebo dvou nových podniků.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 60 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.