První čtenářská otázka, pokud tedy začnete sledovat níže přiložený graf z levé strany, myslím bude: Počkejte, Indie byla na počátku našeho letopočtu největší ekonomikou? Ano, přesně tak, Indie - tvrdí JP Morgan.

V roce "1", byly Indie a Čína domovem jedné třetiny, resp. jedné čtvrtiny světové populace. Nelze se tedy divit, že to těmto zemím přisuzovalo i třetinový, resp. čtvrtinový podíl na světové ekonomice. Proč?

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se