Zbyněk Frolík je dalším úspěšným českým podnikatelem, který odpovídá na otázky IHNED.cz v rámci seriálu, kde byznysmeni prozrazují, jak uspěli nejenom na českém trhu.

Jak se nastartuje takový byznys se zdravotnickými potřebami? Kolik času jste prací trávil v počátcích a kolik dnes?

Univerzální návod asi neexistuje. Linet jsem zakládal těsně po revoluci, kdy podmínky pro podnikání byly v některých ohledech jednodušší než dnes, například nižší mzdové náklady, ale také všeobecné nadšení ve společnosti.

Často pak stačil ten správný nápad a ochota tvrdě pracovat. V mém případě ten nápad přišel v době, kdy jsem pracoval jako technický ředitel v nemocnici v Motole. Zvažovali jsme tehdy nákup speciálních atypických lůžek ze zahraničí, protože mezi českými výrobci nebyl nikdo, kdo by dokázal poskytnout stejně kvalitní řešení za dostupnější cenu.

To byl pro mne impulz k založení vlastní firmy, která by tuto mezeru na trhu zaplnila.
V prvních letech jsem firmou doslova žil – s kolegy jsme v dílně výrobou a hledáním správných technických řešení trávili dny, noci i víkendy.

Dnes už je to samozřejmě jinak. Na řízení společnosti se v mnohem více podílejí mladší kolegové a já mám více času na rodinu, přátele, sebe i další aktivity spojené s podporou vzdělávání a českého průmyslu.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.