Michal Viewegh je komerčně nejúspěšnějším českým spisovatelem. Každý rok mu vychází nová kniha a přitom sám říká, že za schopnost uživit se psaním vděčí hlavně šťastné náhodě. Přečtěte si další z rozhovorů ze letního seriálu IHNED.cz "Jak jsem vydělal svůj první milion".

V roce 1995 jste z nakladatelství Československý spisovatel odešel na volnou nohu. Jaké jste si v té době myslel, že to bude?

Odcházel jsem s tím, že se za rok vrátím zpět do zaměstnání, ale prodeje šly natolik dobře, že už jsem na volné noze zůstal.

Kdy jste začal věřit, že se dokážete psaním uživit? Dnes jste snad jediný, kdo to v České republice dokáže. Proč si myslíte, že to jste zrovna vy?

Po dvou třech letech na volné noze jsem začal opatrně věřit, že by to mohlo takhle vydržet napořád. K té druhé otázce: i v jiných zemích se psaním uživí jen několik šťastlivců, řádově 1 - 5 procent. Jsem samozřejmě rád, že do téhle kategorie patřím, ale uvědomuji si, že za to z velké části vděčím šťastné náhodě. Trocha vůle, pracovitosti a zřejmě i talentu je ovšem podmínkou.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 70 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.