Solární byznys v Německu sčítá své oběti. Po významné společnosti Q-Cells zkrachoval další výrobce fotovoltaických panelů – společnost Centrotherm Photovoltaics AG, která požádala o ochranu před věřiteli. Jde již o pátou německou solární firmu, která krizi podlehla. Dřívější ráj solárního byznysu tak zažívá úpadek.
Byl to právě německý trh, kde se solární energetika v devadesátých letech rozvinula. Německá vláda tehdy přislíbila investorům podporu jejich byznysu a garantované výkupní ceny za sluneční energii na dvacet let dopředu. Důvodem byla snaha snížit závislost země na jaderné energii.
Německo se díky tomuto kroku proměnilo v solární velmoc. Až polovina světového výkonu solární energetiky pochází podle německého týdeníku Focus právě z Německa.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










