Solární byznys v Německu sčítá své oběti. Po významné společnosti Q-Cells zkrachoval další výrobce fotovoltaických panelů – společnost Centrotherm Photovoltaics AG, která požádala o ochranu před věřiteli.  Jde již o pátou německou solární firmu, která krizi podlehla. Dřívější ráj solárního byznysu tak zažívá úpadek.

Byl to právě německý trh, kde se solární energetika v devadesátých letech rozvinula. Německá vláda tehdy přislíbila investorům podporu jejich byznysu a garantované výkupní ceny za sluneční energii na dvacet let dopředu. Důvodem byla snaha snížit závislost země na jaderné energii.

Německo se díky tomuto kroku proměnilo v solární velmoc. Až polovina světového výkonu solární energetiky pochází podle německého týdeníku Focus právě z Německa.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se