Co očekáváme:

- Pokud do pátku nebude fungovat registr vozidel, má ministr dopravy Pavel Dobeš podat demisi. Sledujte na Zpravy.IHNED.cz.

- 10:00 Řecký premiér Antonis Samaras se má v Aténách setkat se zástupci takzvané trojky, tedy s představiteli zahraničních věřitelů, což je Evropská komise (EK), Evropská centrální banka (ECB) a Mezinárodní měnový fond (MMF).

- 14:30 Rychlý odhad vývoje HDP za druhé čtvrtletí v USA.

- 21:00 Začne odstávka prvního bloku temelínské jaderné elektrárny. Plánována je na 50 dní.

Hospodářské výsledky zveřejní ropný koncern Chevron,  farmaceutická společnost Merck nebo italská oděvní skupina Benetton Group

Akcie společnosti Facebook, která vznikla před osmi lety na univerzitní koleji v Harvardu, se začnou v polovině května veřejně obchodovat.První výsledky Facebooku od vstupu na burzu potěšily

Tržby internetové sociální sítě Facebook ve druhém čtvrtletí vzrostly o 32 procent na 1,18 miliardy dolarů (24,3 miliardy Kč), což mírně předčilo odhady trhu. První čtvrtletní výsledky Facebooku od jeho květnového vstupu na burzu tak nepřinesly zklamání, jehož se trh bál po středečních špatných údajích partnerské firmy Zynga.

Více zde.

MMF: Maďaři musí dál škrtat

Maďarsko musí příští rok podniknout další kroky k udržitelnému snižování rozpočtového deficitu a omezování státního dluhu. Doporučil to Budapešti v dnešní zprávě Mezinárodní měnový fond (MMF). Maďarská vláda zahájila minulý týden s MMF a Evropskou unií jednání o získání nového záložního úvěru.

Zbývá vám ještě 50 % článku
První 2 měsíce předplatného za 40 Kč
  • První 2 měsíce za 40 Kč/měsíc, poté za 199 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Všechny články v audioverzi + playlist
Máte již předplatné?
Přihlásit se