Miliardář Dalibor Dědek chce v rámci svého holdingu Jablotron vytvořit novou firmu zaměřenou na výjezdy ke vloupáním. Píše o tom v pondělním vydání časopis Týden.

Společnost Zásahová služba by vyjížděla ke vloupáním, která nahlásí bezpečnostní systém v budově. Sloužila by jako společná zásahová platforma pro všechny hlídací agentury, které se do projektu připojí.

Pro velké hlídací agentury ve většině západních zemí provádí zásah při vloupání policie. V Česku to díky legislativě nejde, proto si jednotlivé agentury budují vlastní zásahová vozidla, což je však drahé a neefektivní.

Firma už dnes na základě smluv s jednotlivými bezpečnostními agenturami ovládá několik set vozidel po celém Česku.

Menším agenturám se to vyplatí, neboť nemusí mít vlastní zásahová vozidla. Potenciál trhu je podle Dědka obrovský.

Jablotron, jehož je Dědek jediným vlastníkem, vznikl v roce 1990 a zaměřuje se na vývoj a prodej elektronických zabezpečovacích a signalizačních zařízení a na poskytování bezpečnostních služeb.

Vloni zaměstnával asi 500 lidí a prodával výrobky do 80 zemí. Obrat firmy byl přibližně 1,4 miliardy korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist