Pokud vaši domácnost v těchto dnech navštíví pracovníci Energetického regulačního úřadu a budou chtít ukázat faktury od elektřiny či plynu za účelem statistiky a "státního příspěvku", nemusíte se s nimi déle bavit.

S největší pravděpodobností jde o podomní prodejce energií. A pouhý fakt, že hned na začátku nemluví pravdu, je dostatečným varováním.

"Energetický regulační úřad domácnosti nenavštěvuje, už z principu, žádná data od občanů nesbíráme, jednáme pouze s obchodníky," potvrdila IHNED.cz mluvčí ERÚ Jarmila Lehnerová.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se