Produkce tuzemských pivovarů v prvním pololetí letošního roku mírně rostla. Podle údajů Českého svazu pivovarů a sladoven členské pivovary, které se na celkové domácí produkci podílejí z více než 90 procent, za prvních šest měsíců uvařily o 1,4 procenta piva meziročně více. Uvedl to dnes výkonný ředitel svazu Jan Veselý. Na mírném růstu produkce pivovarů se podle Veselého podílel zejména zvyšující se výroba mixů piva a limonád a návrat turistů do Česka.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se