Ekonom Vladimír Bezděk ukončil své členství v Národní ekonomické radě vlády (NERV). Důvodem je jeho profesní působení na Slovensku, kam se i s rodinou přestěhoval. Informoval o tom tiskový odbor vlády.

Bezděk informoval premiéra Petra Nečase i ostatní členy NERVu o své rezignaci na člena ekonomické rady.

"Nejsem tak schopen adekvátně přispívat k činnosti NERVu a jejich odborných skupin," uvedl ve svém rezignačním dopise.

Po Bezděkově odchodu tak má NERV 14 členů. "V současnosti není určen žádný náhradník za odcházejícího člena NERV Bezděka," uvedl tajemník NERV David Havlíček.

Bezděk se dlouhodobě zabývá problematikou penzijní reformy. Jeho přínos v poradním sboru ocenil i premiér Petr Nečas. "Výstup pracovní skupiny NERV pro důchodovou reformu byl jedním z důležitých podkladů pro vytváření vládní koncepce reformy penzí," uvedl Nečas.

Bezděk v minulosti působil například v České národní bance, Aegon Pojišťovně či Aegon Penzijním fondu. Koordinátorem přípravy podkladů pro rozhodování o důchodové reformě byl již v období 2004–2005.

Ekonomická rada obnovila svou činnost před dvěma lety s cílem pomoci vládě nalézt optimální podobu reforem. NERV se také podílel například na Strategii mezinárodní konkurenceschopnosti ČR na roky 2012–2020.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru