Většina měst a obcí na novele rozpočtového určení daní, kterou již schválil i Senát, vydělá. Už plánují, co s "novými" penězi udělají.
Investovat chtějí především do rozvoje infrastruktury, ekologie, ale i rekonstrukcí škol a školek. Oproti tomu čtyři největší města, která dohromady přijdou o 1,1 miliardy korun, již hledají, kde budou škrtat.
"Budeme šetřit na městských investicích, kde máme řadu zajímavých projektů. Máme například krásné Loosovy interiéry, které jsme chtěli otevřít veřejnosti, nad tím a mnohým dalším se ale nyní vznáší otazník," uvedl ekonomický náměstek primátora Plzně Martin Zrzavecký.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










