Zneužití služebního počítače k soukromým účelům nebo k zábavě v pracovní době může vést až k okamžité výpovědi. Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu, který odmítl žádost muže, který v jednom měsíci strávil 103 hodin na počítači zaměstnavatele, aniž by pracoval.

Rozsudek tak učinil mantinely a zlegalizoval nárok firem na omezení internetu zaměstnancům. Protože firma zakázala sledování určitého obsahu, podle soudu sledovala pracovníka oprávněně, a mohla ho tedy i propustit.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se