Zneužití služebního počítače k soukromým účelům nebo k zábavě v pracovní době může vést až k okamžité výpovědi. Vyplývá to z rozhodnutí Nejvyššího soudu, který odmítl žádost muže, který v jednom měsíci strávil 103 hodin na počítači zaměstnavatele, aniž by pracoval.
Rozsudek tak učinil mantinely a zlegalizoval nárok firem na omezení internetu zaměstnancům. Protože firma zakázala sledování určitého obsahu, podle soudu sledovala pracovníka oprávněně, a mohla ho tedy i propustit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




