Historicky největší nedobrovolná dražba - tou je obchodní centrum Olomouc City. Realitní společnost Mint Investments za něj zaplatila 373 milionů korun. Vyvolávací cena byla 215 milionů korun, znalec odhadl cenu nemovitosti na 430 milionů korun.
V Česku se obchodní centrum dražilo vůbec poprvé a do sídla pražské dražební společnosti Naxos, která dražbu organizovala, se dostavilo šest zájemců.
"Vidíme velký potenciál pro rozvoj centra. Přivedeme nové značky, aby se centrum doplňovalo se sousedním hypermarketem," komentoval pro HN Radim Bajgar, partner společnosti Mint Investments.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.




