HN: Proč je výhodná doba k nákupu právě nyní?

Jsou extrémně nízké úrokové sazby a postavení kupujícího je výhodnější. Do roku 2008 2009, než přišla recese, byl kupující v nevýhodném postavení, protože všechno rostlo, a lidé se proto snažili kupovat. Prodávající měli vlastně jistotu, že se úplně všechno prodá. Dnes je nemovitostí dostatek, kupující mohou vybírat, a jsou proto v mnohem výhodnějším postavení.

HN: Když je nyní výhodné nakupovat, neznamená to, že ceny kvůli vyššímu zájmu porostou?

Ty ceny jsou sice stabilizované, ale nedá se říct, že by rostly.

HN: Není tedy naopak lepší počkat, jestli ještě neklesnou?

Mohou klesnout. Ale nedojde k dalšímu propadu.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se