V Turecku budou zanedlouho jezdit vlaky na český pohon. Společnost Škoda Transportation tento měsíc dodala do Jižní Koreji pohony pro lokomotivy, které následně zamíří právě na turecké železnice.

"Jedná se o dodávku 80 kompletních pohonů pro elektrické lokomotivy firmy Hyundai Rotem, které jsou určeny pro Turecké státní dráhy. Celkový objem zakázky představuje pro naši dceřinou společnost Škoda Electric téměř 2 miliardy korun," řekla IHNED.cz mluvčí firmy Lubomíra Černá.

"Je to pro naši firmu na tureckém trhu velký úspěch. Podíl na celé zakázce je skutečně klíčový – dodávka totiž zahrnuje nejen elektrický pohon, ale je zodpovědná i za pohon mechanický. Už během letošního léta podstoupily vyrobené pohony pro novou lokomotivu ve zkušebnách klíčové ověřovací testy v simulovaném provozu.

Plzeňská firma ve výběrovém řízení dokázala porazit firmy, jako byl kanadský Bombardier, nebo italský Ansaldo Breda. Vzhledem k informacím o plánovaných investicích do turecké příměstské a městské kolejové dopravy máme o tento trh velký zájem a vnímáme jeho velký potenciál," dodává mluvčí Škody Transportation.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.