V Turecku budou zanedlouho jezdit vlaky na český pohon. Společnost Škoda Transportation tento měsíc dodala do Jižní Koreji pohony pro lokomotivy, které následně zamíří právě na turecké železnice.

"Jedná se o dodávku 80 kompletních pohonů pro elektrické lokomotivy firmy Hyundai Rotem, které jsou určeny pro Turecké státní dráhy. Celkový objem zakázky představuje pro naši dceřinou společnost Škoda Electric téměř 2 miliardy korun," řekla IHNED.cz mluvčí firmy Lubomíra Černá.

"Je to pro naši firmu na tureckém trhu velký úspěch. Podíl na celé zakázce je skutečně klíčový – dodávka totiž zahrnuje nejen elektrický pohon, ale je zodpovědná i za pohon mechanický. Už během letošního léta podstoupily vyrobené pohony pro novou lokomotivu ve zkušebnách klíčové ověřovací testy v simulovaném provozu.

Plzeňská firma ve výběrovém řízení dokázala porazit firmy, jako byl kanadský Bombardier, nebo italský Ansaldo Breda. Vzhledem k informacím o plánovaných investicích do turecké příměstské a městské kolejové dopravy máme o tento trh velký zájem a vnímáme jeho velký potenciál," dodává mluvčí Škody Transportation.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné za 40 Kč na 4 týdny
  • První měsíc za 40 Kč, poté za 179 Kč měsíčně
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Nově všechny články v audioverzi
Máte již předplatné?
Přihlásit se