Podle majitele firmy Panav a týmu HC Pardubice Romana Šmidberského se podnikatelům v Pardubickém kraji daří dobře.

Kraj by se podle něj měl zaměřit na to, co už je odzkoušené a funguje.

,,Pardubický kraj nemůže konkurovat Královéhradeckému regionu v cestovním ruchu a v oblasti služeb," přiznává podnikatel Roman Šmidberský.

Jaké jsou silné a slabé stránky Pardubického kraje? Proč by Pardubice neměly zůstat ve stínu Hradce Králové? Jak Pardubický kraj podporuje podnikatelské prostředí a kde jsou patrné mezery?

Na  to vše jste se ptali majitele extraligového pardubického hokejového klubu a firmy Panav Romana Šmidberského.

Online rozhovor

  Obnovit
Čtenářský dotaz
Dobry den, proc by si mely Hradec Kralove a Pardubice konkurovat? Nemely by se spise snazit spolupracovat v urcitych oblastech?
Roman Šmidberský
Dobrý den, já si naopak myslím, že by Pardubice a Hradec Králové měly spolupracovat. Zejména na strategických projektech typu regio letiště nebo výstavba R-35.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, když jste takový český patriot, proč jste kupoval moravskou firmu PANAV.
Roman Šmidberský
Panav je česká firma založená roku roku 1896.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, Jak by dle Vašeho názoru měl postupovat krajský úřad, respektive městský úřad Pardubice v otázce technologického parku, který měl sloužit především jako vývojové centrum a spojení mezi výzkumem a podnikateli. výsledek je bohužel po několika letech je zoufalý. Děkuji za odpověď
Roman Šmidberský
Souhlasím, že stav je zoufalý. Můj osobní názor je, že realizace celého projektu byla motivována hlavně získáním dotace a ne snahou o vybudování vývojového centra. Z mého pohledu, pokud by to podmínky udělení dotačního titulu dovolovaly, je nejlepší celý areál prodat privátnímu vlastníkovi, který bude umět prostory využít.
Čtenářský dotaz
dobrý den, co si myslíte o koalicích čssd a ksčm v krajích z hlediska jejich prosperity? Myslíte si, že taková koalice hrozí i na Pardubicku? děkuji.
Roman Šmidberský
Víte, já jsem poznal mnoho nekompetentních lidí ve všech politických stranách. Myslím, že zejména na regionální úrovni je důležitá kvalita a odborná erudice jednotlivých lidí.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, k významným odbytištím vaší firmy Panav patří také Rusko. V souvislosti s tím to faktem, plánujete vstup hokejového klubu z Pardubic do KHL?
Roman Šmidberský
Dobrý den, ne, neplánujeme vstup Pardubického hokeje do KHL, chceme být nejlépe fungujícím klubem v rámci české EHL.
Čtenářský dotaz
prodl jste svou dopravní firmu rusky mluvicim zakaznikum kteří ji poté nechali padnout?
Roman Šmidberský
Já jsem svoji firmu prodal ryze české společnosti Trifid Holding, kde vlastníky byly pánové Petr Zvěřinský a Marek Lehečka.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, chtěl bych se optat na klubový fanshop. Na webu je, že budou nové věci před začátkem sezony a stále nic není. Stále čekám na nové věci, ale pořád tam nic není. Tohle v klubu vůbec nefunguje. Tohle třeba na Spartě funguje úplně jinak. Jen se podívejte na jejich fanshop
Roman Šmidberský
Dobrý den, souhlasím, že Sparta pracuje o oblasti klubového marketingu velmi dobře. My jsme před touto sezónou prošli zásadní personální obměnou a jedním z hlavních úkolů našeho nového marketing managera je posun v této oblasti. Myslím, že první kroky jsou již patrné – komunikace přes sociální sítě, nové mobilní aplikace apod. Prosím o trpělivost.
Čtenářský dotaz
Dobrý den, když jste koupil Panav, doufali jsme, že dojde k jeho zlepšení platební morálky. částečně se to ze začátku podařilo, ale stále vidíme zpožďování až o 60 dní po splatnosti(!). S ostatními dodavateli máme obavu, že při současném vytížení s hokejem a jinými aktivitami se situace s platbami bude dál zhoršovat. Můžete nám říct, kolik času věnujete hokeji a kolik Vašemu podnikání?
Roman Šmidberský
Panav své závazky platí řádně. Pokud máte problém s Panavem, obraťte se na příslušné manažery v této společnosti.
Čtenářský dotaz
Dobrý den Romane, angažujete se v otázce výstavby R35, která pomůže celému kraji nebo máte aspoň nějaké zprávy, že by se mohlo seriozně jednat o začátku stavby?
Roman Šmidberský
Ne, žádné nové informace nemám. Byl jsem požádán o názor na stav pardubického kraje. Myslím, že výstavba R35 je jedním z největších problémů.
Čtenářský dotaz
Zdravím, blíží se volby, tak se na přímo zeptám, je v Pardubicích nějaký politik, kterému se dá věřit? Někdo, koho, když budu volit, pomůže pošoupnout kraj dál, než vlastní kapsu?
Roman Šmidberský
Věřím, že existují lidé, kteří to myslí s krajem dobře. Já osobně budu intenzivně kroužkovat…:)
Čtenářský dotaz
Dobrý den, když jste před pár lety získal majoritní podíl v hokeji Pardubice, za cenu o 10 mil. Kč nižší, než byla jiná nabídka (říkalo se, že hlavně díky dobrým kontaktům a výletům radních do USA), zajímalo by mne zda nemáte strach, že to jednou někdo posoudí jako trestný čin a přijdete o svůj majetek a případně jestli máte strach z odsouzení? Osobně jsem ráda, že se našemu klubu daří, ale PArdubice mohly mít o 10 mil. víc a třeba by se dařilo stejně... děkuji za odpověď.
Roman Šmidberský
Dobrý den, já jsem koupil majoritní podíl v klubu za cenu, která dle všech valuačních metod výrazně vyšší než cenou tržní.Klub byl v konkurzní situaci. Co se týče druhé nabídky, myslím, že nesplnila základní podmínku vř, a to složení kupní ceny na účet města a byla prezentována pouze v médiích. K Vaší otázce – ne, strach nemám, vše prošetřovala v minulosti PČR.
Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru