Akcie největší internetové společnosti Google vystoupily na nové maximum a překonaly dosavadní rekord starý téměř pět let.

Ke Googlu se houfně vracejí investoři rozčarovaní akciemi mladých provozovatelů sociálních sítí v čele se společnosti Facebook.

Kurz Googlu dosáhl ve druhé polovině obchodování na Wall Street nové rekordní úrovně 748,90 dolaru a překročil dosavadní maximum 747,24 USD z listopadu 2007.

Krize Google podlomila

Akcie firmy se v roce 2009 kvůli globální finanční krizi propadly pod 300 dolarů a v dalších letech je podkopávaly obavy z toho, že nejlepší léta už má společnost za sebou.

Od poloviny letošního července ale Google získal 27 procent ve srovnání s růstem technologického trhu Nasdaq o necelých deset procent.

Investoři oceňují spolehlivost reklamních příjmů firmy, díky nimž se Google pro ně stal atraktivnější než nový vrh internetových firem, řekli analytici agentuře Reuters.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

Facebook propadá

Akcie Facebooku, Zyngy a Grouponu vstupovaly v posledním roce na akciový trh v atmosféře vybičovaných očekávání, nadšení však kvůli obavám z jejich podnikatelských vyhlídek brzy vyprchalo.

Akcie Facebooku v pondělí klesly o deset procent na 20,60 USD a ztratily většinu zisků z minulého týdne. Kurz akcií firmy je tak téměř poloviční oproti ceně z květnové emise. Propad dnes vyvolal názor vlivného finančního týdeníku Barron´s, který zpochybnil nynější tržní hodnotu firmy a za přiměřenou cenu označil 15 dolarů.

Zatímco u Facebooku si investoři nejsou jisti jeho budoucími příjmy, Google si uchovává solidní růst tržeb. Firma těží z lukrativních reklam získaných pro svůj vyhledávač i z expanze do displejové a mobilní reklamy.

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru