Nájemné ve zhruba 300 tisících bytech v Česku je doposud regulováno státem. Letošním rokem tento stav končí. Od ledna 2013 nová výše nájemného bude na domluvě mezi majitelem domu a nájemníkem. Regulace nájemného skončila ke konci roku 2010 v krajských městech Ostrava a Ústí nad Labem a ostatních menších městech v Česku s výjimkou Středočeského kraje. Ten nyní přichází na řadu spolu s ostatními krajskými městy včetně Prahy.

Někteří před dvěma lety varovali, že řada nájemníků požadavek na novou výši činže, který jim předloží majitel bytového domu, nebude akceptovat a soudy budou zaplaveny až desítkami tisíc žalob na určení výše nájemného. To se však nestalo.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se