V kanceláři má na stěně kolem stovky lahví alkoholu, které likérka Granette&Starorežná  Distilleries vyrábí. Nechybějí Stará myslivecká, Vodka 42, ale třeba i Vaječný koňak. Právě jeho spotřeba a spotřeba likérů do 20 procent alkoholu během září firmě nečekaně vzrostla.

Kvůli prohibici, kterou vyhlásil ministr zdravotnictví Leoš Heger poté, co kvůli otravě metylalkoholem v lihovinách začali v Česku umírat lidé. Do současné doby jich zemřelo sedmadvacet.

"Je to hrozná tragédie, která se nedá spojovat se ztrátami, které prohibice způsobila českým výrobcům lihovin," říká ředitel ústecko-prostějovské společnosti Pavel Kadlec, která je druhou největší likérkou v Česku.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se