Soukromníci mají šanci získat klienty, protože od loňského roku Rusové přestali "vozit" kosmické turisty. Jejich kosmické lodě jsou plně vytížené (také velmi dobře zaplacené) vožením regulérních amerických i evropských astronautů.

Proč na oběžnou dráhu Země i po 40 letech od první výpravy na Měsíc stále létá jen pár vyvolených a o vzdálenějších cestách si můžeme nechat jen zdát? Krátce po dobytí Měsíce se změnily priority a vlády kosmických velmocí - Spojených států i Sovětského svazu - se začaly více soustředit na pozemské problémy. Do vzdálenějšího vesmíru od té doby posílají jen bezpilotní výzkumné sondy a své astronauty drží při Zemi, na Mezinárodní kosmické stanici, pár set kilometrů nad našimi hlavami.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se