Soukromníci mají šanci získat klienty, protože od loňského roku Rusové přestali "vozit" kosmické turisty. Jejich kosmické lodě jsou plně vytížené (také velmi dobře zaplacené) vožením regulérních amerických i evropských astronautů.
Proč na oběžnou dráhu Země i po 40 letech od první výpravy na Měsíc stále létá jen pár vyvolených a o vzdálenějších cestách si můžeme nechat jen zdát? Krátce po dobytí Měsíce se změnily priority a vlády kosmických velmocí - Spojených států i Sovětského svazu - se začaly více soustředit na pozemské problémy. Do vzdálenějšího vesmíru od té doby posílají jen bezpilotní výzkumné sondy a své astronauty drží při Zemi, na Mezinárodní kosmické stanici, pár set kilometrů nad našimi hlavami.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.








