Ceny v Apple AppStore jsou pro evropany od pátku vyšší.

Základní cena stoupla z 0,79 na 0,89 euro a zdražení se přímo dotklo i českých zákazníků. Zvyšují se přitom ceny ve všech pásmech ve kterých se nabízí aplikace i předplatné.

Vývojářům a vydavatelům tak nezbývá než snížit prodejní pásmo, nebo se smířit se zdražením.
 
Důvodem pro zvýšení cen je pohyb kurzu eura vůči dolaru. Zároveň také snaha zlepšit příjmy autorů aplikací, kteří mají kvůli daním v Evropě nižší příjmy než v USA.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se