Ceny v Apple AppStore jsou pro evropany od pátku vyšší.
Základní cena stoupla z 0,79 na 0,89 euro a zdražení se přímo dotklo i českých zákazníků. Zvyšují se přitom ceny ve všech pásmech ve kterých se nabízí aplikace i předplatné.
Vývojářům a vydavatelům tak nezbývá než snížit prodejní pásmo, nebo se smířit se zdražením.
Důvodem pro zvýšení cen je pohyb kurzu eura vůči dolaru. Zároveň také snaha zlepšit příjmy autorů aplikací, kteří mají kvůli daním v Evropě nižší příjmy než v USA.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











