Škody z prohibice

15 mil. Kč

představují náklady, které likérky vyčíslily v souvislosti s vládou nařízeným zavedením nových kolků. Tyto náklady zahrnují hodnotu zbylých starých kolků, největší část z nich (8,5 milionu korun) ale tvoří doložené náklady na odstranění starých kolků a přelepení už jednou okolkovaných 3,4 milionu lahví.

1,8 mld. Kč

Dosavadní přibližný odhad ztrát vlivem prohibice - dohromady u likérek, obchodníků, restaurací a státu (na spotřební dani a DPH).

18-20 %

Na tolik odhaduje Svaz obchodu a cestovního ruchu letošní propad prodeje lihovin z loňských 65 milionů litrů. Ještě v polovině roku likérky odhadovaly pokles na 7 %.

Ministerstvu financí dorazily první účty za zářijovou prohibici. Členské firmy Unie výrobců a dovozců lihovin požádaly o proplacení celkem 15 milionů korun nákladů, které jim vznikly v důsledku povinného zavedení nových kolků. Celkový požadavek dvanácti producentů a dovozců, kteří dohromady ovládají 80 procent prodeje lihovin v Česku, je sice jen zlomkem finančních škod způsobených prohibicí, ale jedná se o první konkrétně vyčíslenou a na státu požadovanou částku.

Článek pro předplatitele
Ještě na vás čeká 70 % článku. Pokračovat ve čtení můžete jako náš předplatitel.

Vedle přístupu k veškerému on-line obsahu HN můžete mít:

  • Mobilní aplikaci HN
  • Web bez reklam
  • Odemykání obsahu pro přátele
  • On-line archiv od roku 1995
  • a mnoho dalšího...

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Přihlásit se

Zajímá vás jen tento článek? Dočtěte si ho za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.