Michaela Chaloupková, ředitelka divize obchod ve společnosti ČEZ
"Podle mého názoru není paušální zavádění kvót obecně nejšťastnějším řešením. Pro firmy jako ČEZ by bylo navíc rozdělování vedoucích pozic podle pohlaví přinejmenším nepraktické, protože okruh lidí s technickým vzděláním a znalostmi je už tak omezený.
Věřím, že schopné ženy se v rámci firem dokážou prosadit i bez kvót, naopak by jim získání manažerské pozice tímto způsobem mohlo podkopávat autoritu a požadovanou úroveň respektu ze strany podřízených i kolegů. Současně se domnívám, že právě přirozeně budované vyvážené týmy jsou mnohem výkonnější než ty výhradně mužské. Ženy nejsou tak individualisticky založeny, dokážou více spolupracovat, což může potlačit soutěživost uvnitř týmu a naopak podpořit jeho soudržnost.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










