Členům sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA a Svazu dopravy České republiky se vůbec nelíbí další rošáda na ministerstvu dopravy.

Vadím jim zejména častá obměna ministrů v tomto resortu a také fakt, že do ministerského křesla usedají laikové, kteří nemají kvalifikaci pro takovéto řízení a jsou jen stranickými kandidáty, píší v tiskové zprávě.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Na ministerstvo by měl jít člověk již s nějakou vizí a ne se nejprve několik měsíců seznamovat s rezortem, pak se snažit uhasit nejhorší průšvihy a vzápětí být odvolán. A takto se to opakuje několik let," říká Petr Kašík, výkonný ředitel Svazu dopravy ČR.

Dopravci se v prohlášení spojili poté, co byl oznámen plánovaný odchod ministra dopravy Pavla Dobeše.

Podle nich s výměnou ministra dochází i k obměně jeho nejbližších spolupracovníků na nejvyšších pozicích, což situaci jen zhoršuje.

Dopravci: Koncepční práce je tatam

Dopravci se obávají, že další změna ministra povede k destabilizaci resortu. Podle nich častější změny na postu ministra dopravy, které definují jako více než jednou do roka, zabraňují jakékoliv koncepční práci.

"Mít osm šéfů v průběhu deseti let by zabilo i mnohem efektivnější soukromou firmu," doplňuje Martin Špryňar, generální tajemník Sdružení ČESMAD BOHEMIA.

Podle dopravců je praktickým výsledkem nekoncepční práce ministerstva nefunkční registr vozidel, nečerpané prostředky z EU nebo nedostatečná infrastruktura.

Ministr dopravy Pavel Dobeš se rozhodl na přání předsednictva strany LIDEM opustit resort na konci roku. I když jen z části.

"Pan ministr Dobeš zřejmě aspiruje na advokáta roku a využívá toho, že předsednictvo strany
LIDEM, řeklo 'rezignuj', ale neřeklo 'bezodkladně'. Považuji to za zbabělost," reagovala na rozhodnutí Dobeše předsedkyně strany Karolína Peake.