Členům sdružení automobilových dopravců ČESMAD BOHEMIA a Svazu dopravy České republiky se vůbec nelíbí další rošáda na ministerstvu dopravy.

Vadím jim zejména častá obměna ministrů v tomto resortu a také fakt, že do ministerského křesla usedají laikové, kteří nemají kvalifikaci pro takovéto řízení a jsou jen stranickými kandidáty, píší v tiskové zprávě.

HNByznys na facebooku

/klikem na ikonu vstupte na profil/

"Na ministerstvo by měl jít člověk již s nějakou vizí a ne se nejprve několik měsíců seznamovat s rezortem, pak se snažit uhasit nejhorší průšvihy a vzápětí být odvolán. A takto se to opakuje několik let," říká Petr Kašík, výkonný ředitel Svazu dopravy ČR.

Dopravci se v prohlášení spojili poté, co byl oznámen plánovaný odchod ministra dopravy Pavla Dobeše.

Podle nich s výměnou ministra dochází i k obměně jeho nejbližších spolupracovníků na nejvyšších pozicích, což situaci jen zhoršuje.

Dopravci: Koncepční práce je tatam

Dopravci se obávají, že další změna ministra povede k destabilizaci resortu. Podle nich častější změny na postu ministra dopravy, které definují jako více než jednou do roka, zabraňují jakékoliv koncepční práci.

"Mít osm šéfů v průběhu deseti let by zabilo i mnohem efektivnější soukromou firmu," doplňuje Martin Špryňar, generální tajemník Sdružení ČESMAD BOHEMIA.

Podle dopravců je praktickým výsledkem nekoncepční práce ministerstva nefunkční registr vozidel, nečerpané prostředky z EU nebo nedostatečná infrastruktura.

Ministr dopravy Pavel Dobeš se rozhodl na přání předsednictva strany LIDEM opustit resort na konci roku. I když jen z části.

"Pan ministr Dobeš zřejmě aspiruje na advokáta roku a využívá toho, že předsednictvo strany
LIDEM, řeklo 'rezignuj', ale neřeklo 'bezodkladně'. Považuji to za zbabělost," reagovala na rozhodnutí Dobeše předsedkyně strany Karolína Peake.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist