ČEZ nakonec poslechl soud a připojil k elektřině všechny albánské vodárny, kterým ji původně kvůli dluhům odstavil.

"Nařízení soudu jsme uposlechli, abychom předešli dalším pokutám, a tudíž prohlubování finanční ztráty, avšak nesouhlasíme s ním, proto naši právníci pracují na odvolání. Veškeré naše kroky byly legální a takové zásahy do fungovaní soukromé společnosti považujeme za neoprávněné," uvedla mluvčí společnosti Barbora Půlpánová.

ČEZ se původně k odpojení vodáren rozhodl po řadě neúspěšných jednání s albánskou stranou. Odpojení elektřiny vyřadilo z provozu čerpací stanice a omezilo dodávky pitné vody domácnostem i firmám. Pohledávky firmy se zde vyšplhaly na 38 milionů eur (asi 971 milionů Kč).

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se