Co se dnes děje:

- Hudební televize Šlágr zahajuje pilotní celoplošné vysílání.

- České dráhy představí nový jízdní řád, který bude platit od 9. prosince 2012 do 14. prosince 2013

- Sledujeme situaci albánské divize české energetické společnosti ČEZ. Firma kvůli téměř miliardovému dluhu v pátek začala s odpojováním albánských vodáren od sítě, o víkendu je na základě rozhodnutí soudu v Tiraně opět připojila. Albánský energetický regulátor zahájil proces odebrání licence této divizi.

Česko má zaplatit 2,1 miliardy korun

Česko má podle Městského soudu v Praze zaplatit investiční společnosti Akro přes 2,1 miliardy korun, protože úředníci v roce 1997 dost neohlídali peníze, jež byly ukradeny podílníkům C.S. Fondů. Uvedl to v pondělním čísle týdeník Týden. Stát se podle něj může odvolat.

Pomoc pro Kypr

Zástupci mezinárodních věřitelů v neděli uzavřeli dohodou jednání s kyperskou centrální bankou o podmínkách pomoci pro tamní bankovní sektor. Po shodě na širších reformách finančního sektoru se inspektoři "trojky" dohodli i na podmínkách rekapitalizace bank, sdělila centrální banka Kypru.

Věřitelé se tento týden zaměří na nedořešené problémy v jednání s vládou. Dohoda s ní otevře cestu k tomu, aby vláda mohla podat žádost o konkrétně vyčíslenou finanční pomoc.

Jaguar v Číně

Ve Čchang-šu u Šanghaje byla v neděli slavnostně zahájena stavba první čínské továrny na výrobu britských luxusních automobilů Jaguar a Land Rover. Závod staví společný podnik mezi britskou divizí Jaguar Land Rover indické společnosti Tata Motors a čínskou automobilkou Chery Automobile, který nedávno schválila čínská vláda.

Akvizice Cisca

Přední světový výrobce síťovýchˇzařízení Cisco Systems se dohodl na koupi firmy Meraki, dodavatele technologií typu "cloud computing", za 1,2 miliardy dolarů (24 miliard Kč). Plyne to z dnešního sdělení obou firem. Cisco si tím v rámci své strategie expanze rozšiřuje aktivity na tomto poli.