Státy Evropské unie opět rozdělují jejich názory. Tentokráte jde hlavně o rozpočet Evropské unie, nad jehož výší (zatím zhruba 1 bilion eur) a podobou se snaží v Bruselu dohodnout evropští státníci.
Nejhlasitějším kritikem návrhu rozpočtu EU pro další programové období 2014 až 2020 je velká Británie. Pozornost se tedy upírá na tamního premiéra Davida Camerona, který přijel s úkolem vyjednat co nejlepší podmínky pro daňové poplatníky a Británii obecně.
Debaty se na půdě Evropské rady vedou hlavně o škrtech. Tedy spíše o tom, které země ze společného rozpočtu dostanou méně či více peněz.
Jak nakonec bude vypadat rozpočet EU pro dalších sedm let? Kdo z něj získá nejvíc, kdo nakonec prohraje boj o peníze? A jak se méně peněz pro novější státy EU projeví v Česku?
Na to jste se ptali politologa a ekonoma žijícího v Německu Petra Robejška.
HNByznys najdete i na Facebooku. Nenechte si ujít nejdůležitější zprávy ze světa financí a staňte se našimi fanoušky - ZDE
Online rozhovor
Přidejte si Hospodářské noviny mezi své oblíbené tituly na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist