Nejnovější ohlášené zdražení cigaret přijde dřív, než prodejci původně předpokládali. Přitom však dnes ještě nikdo přesně neví, jak vysoká bude v příštím roce sazba DPH a kolik si kuřáci tedy ve výsledku připlatí.

Samotná spotřební daň u krabičky nejlacinějších cigaret, vyráběných od prvního ledna, vzroste o 1,50 koruny.

Každý rok před ohlášeným zvýšením spotřební daně vyrábějí producenti miliony kusů cigaret do zásoby. To pak umožňuje prodávat tabákové výrobky za původní nižší cenu ještě dlouhé měsíce po lednovém termínu oficiálního zvýšení sazby spotřební daně. Na takové předzásobení však letos nedojde. Nebo jen v minimálním měřítku.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se