Nejnovější ohlášené zdražení cigaret přijde dřív, než prodejci původně předpokládali. Přitom však dnes ještě nikdo přesně neví, jak vysoká bude v příštím roce sazba DPH a kolik si kuřáci tedy ve výsledku připlatí.
Samotná spotřební daň u krabičky nejlacinějších cigaret, vyráběných od prvního ledna, vzroste o 1,50 koruny.
Každý rok před ohlášeným zvýšením spotřební daně vyrábějí producenti miliony kusů cigaret do zásoby. To pak umožňuje prodávat tabákové výrobky za původní nižší cenu ještě dlouhé měsíce po lednovém termínu oficiálního zvýšení sazby spotřební daně. Na takové předzásobení však letos nedojde. Nebo jen v minimálním měřítku.
Klaus schválil zvýšení daně u cigaret. Levnější zdraží víc než ty z Kutné Hory - čtěte ZDE
Odbyt cigaret v Česku nevídaně klesá, stále víc kuřáků si kupuje volný tabák - čtěte ZDE
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







