Největší tuzemský výrobce vín, Bohemia Sekt, chce letos prodat 11,5 milionu lahví sektů a šumivých nápojů, tedy stejně jako loni.
Z toho devět milionů lahví by měly být sekty, jejichž prodej za letošních deset měsíců vzrostl o pět procent a kopíroval růst celého domácího maloobchodního trhu.
Rozhodne ale tradičně prosinec, kdy chce firma prodat nejméně 2,5 milionu lahví.
"Už od října zásobujeme všechny hlavní obchodní řetězce na českém trhu a pracujeme v prodloužených směnách, počítáme také se zapojením víkendových směn. Jsme připraveni na mimořádné směny ve výrobě i expedici i mezi Vánoci a Silvestrem," uvedl.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











