Majitelé více nemovitostí budou mít v lednu při vyplňování daně z nemovitosti méně papírování než dosud. Nově totiž budou podávat pouze jedno daňové přiznání za všechny své nemovitosti, které se nachází na území jednoho kraje. Taktéž úhradu daně provedou za všechny nemovitosti v kraji jedinou platbou.

Ke zjednodušení dochází v souvislosti s reformou daňové správy. Od ledna se totiž 199 finančních úřadů přemění na 14 krajských finančních úřadů, ze současných "berňáků" se stanou územní pracoviště.

Zbývá vám ještě 80 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se