Majitelé více nemovitostí budou mít v lednu při vyplňování daně z nemovitosti méně papírování než dosud. Nově totiž budou podávat pouze jedno daňové přiznání za všechny své nemovitosti, které se nachází na území jednoho kraje. Taktéž úhradu daně provedou za všechny nemovitosti v kraji jedinou platbou.
Ke zjednodušení dochází v souvislosti s reformou daňové správy. Od ledna se totiž 199 finančních úřadů přemění na 14 krajských finančních úřadů, ze současných "berňáků" se stanou územní pracoviště.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











