Albánský regulační úřad ERE v pondělí uvedl, že tento týden rozhodne, zda odebere ČEZ v zemi licenci. ČEZ ve stejný den oznámil, že hodlá prodat svůj podíl 76 procent v CEZ Shpërndarje.
Albánie vlastní zbývající podíl v CEZ Shpërndarje.
Země poznamenala, že lituje, že nebyla informována o prodeji, protože vede s ČEZ již několik měsíců jednání o tom, jak dosáhnout "vyváženého" řešení.
"Ministerstvo hospodářství, obchodu a energetiky podnikne všechny nutné legální kroky, aby zablokovalo tento proces," uvádí se v prohlášení vlády. "ČEZ nesplnil důležité povinnosti a způsobil Albánii škodu zhruba jednu miliardu dolarů."
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.











