Albánský regulační úřad ERE v pondělí uvedl, že tento týden rozhodne, zda odebere ČEZ v zemi licenci. ČEZ ve stejný den oznámil, že hodlá prodat svůj podíl 76 procent v CEZ Shpërndarje.

Albánie vlastní zbývající podíl v CEZ Shpërndarje.

Země poznamenala, že lituje, že nebyla informována o prodeji, protože vede s ČEZ již několik měsíců jednání o tom, jak dosáhnout "vyváženého" řešení.

"Ministerstvo hospodářství, obchodu a energetiky podnikne všechny nutné legální kroky, aby zablokovalo tento proces," uvádí se v prohlášení vlády. "ČEZ nesplnil důležité povinnosti a způsobil Albánii škodu zhruba jednu miliardu dolarů."

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se