Takzvané "supí fondy" především z USA využívají příležitosti a od španělských bank masově skupují hypotéky a nesplácené úvěry za nepatrný zlomek jejich původní ceny. Mohou na tom hodně vydělat.

Španělské banky se totiž snaží rychle zbavit části špatných úvěrů, a nabízejí je tak mimořádně levně. Píše o tom deník El País. Listu se podařilo získat čísla, za kolik se hypotéky přeprodávají.

Hypotéku na byt na předměstí Madridu na 224 500 eur, kterou nezvládá splácet starší manželský pár kvůli invaliditě jednoho z nich, koupila za 17 486 eur - tedy zhruba 8 % hodnoty - evropská filiálka amerického fondu Cerberus.

To je jeden z nejznámějších fondů rizikového kapitálu. Sídlí na Manhattanu a po celém světě investoval přes 20 miliard dolarů.

Po portugalském číšníkovi a jeho ruské invalidní manželce, kteří si na byt v roce 2007 půjčili, teď vymáhá zhruba 236 tisíc eur za hypotéku i s úrokem a navíc 71 tisíc eur za další výdaje.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 80 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.