Ke krizi v eurozóně nemělo nikdy dojít. Dala se předvídat a zpočátku bylo snadné na ni reagovat. Čekat jsme ale nemohli to, jak vedení eurozóny celou věc zkomplikuje.

Odpovědnost za to nesou zčásti i ekonomové, protože někteří z nás prosazovali naprosto nezodpovědné plány založené na zmatené analýze.

Nyní se situace vyjasňuje a doufám, že následující návrhy jsou méně kontroverzní, než tomu bylo v předchozích letech.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se