Zmírnění honu na švarcsystém slibovala vláda loni jako jedno ze 70 opatření, která mají opět nastartovat ekonomický růst. Teď si ale dává načas a firmy si na uvolnění počkají. Patrně až do příštího roku.

Ministerstvo práce sice již chystá změny zákona, s jeho předložením vládě ale počká až do června. Reálně se tedy situace začne měnit nejprve v druhé polovině roku. Novela pak ještě bude muset projít celým legislativním kolečkem, takže je nepravděpodobné, že by se firmám ulevilo dřív než v lednu příštího roku.

Mluvčí resortu Štěpánka Filipová nedokázala říci, kdy by mohly změny začít platit. "Záleží na průběhu procesu. Jednat musíme i se zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců," tvrdí.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se