Zmírnění honu na švarcsystém slibovala vláda loni jako jedno ze 70 opatření, která mají opět nastartovat ekonomický růst. Teď si ale dává načas a firmy si na uvolnění počkají. Patrně až do příštího roku.
Ministerstvo práce sice již chystá změny zákona, s jeho předložením vládě ale počká až do června. Reálně se tedy situace začne měnit nejprve v druhé polovině roku. Novela pak ještě bude muset projít celým legislativním kolečkem, takže je nepravděpodobné, že by se firmám ulevilo dřív než v lednu příštího roku.
Mluvčí resortu Štěpánka Filipová nedokázala říci, kdy by mohly změny začít platit. "Záleží na průběhu procesu. Jednat musíme i se zástupci zaměstnavatelů a zaměstnanců," tvrdí.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










