Švédská automobilka Volvo AB zaplatí miliardu dolarů (necelých 19 miliard korun) za vstup na čínský trh. Tolik bude stát čtyřicetiprocentní podíl v čínském konkurentovi Dongfeng. Alianci tak vytváří světová dvojka a trojka na trhu s kamiony.
Čínská vláda se v posledních letech snaží co nejvíc domácí automobilky podpořit. Razí proto politiku, že kdo chce vyrábět v Číně a prodávat své vozy přímo, musí založit podnik s některou z místních automobilek.
Volvo zároveň musí dát Dongfengu přístup ke svým technologiím a know-how v oblasti distribuce.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










