Domácnosti ve Velké Británii by se měly připravit na skokový růst cen za energie. Země totiž příliš rychle uzavřela kvůli "zelené" legislativě EU některé starší uhelné elektrárny, a tamní energetický regulátor Ofgem varoval, že se kvůli nízké produkci elektřiny Británie dostává na pokraj energetického kolapsu.

Krize by podle odcházejícího šéfa britského regulačního úřadu Alistaira Buchanana mohla přijít už mezi lety 2015 a 2018. Úplný blackout, tedy výpadek elektřiny, prý nehrozí, dojde ale k vysokému nárůstu cen. Ostrovy budou muset zvýšit závislost na plynu, který pochází ze zahraničí.

Zbývá vám ještě 60 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se