Provozovatel televize Óčka, Stanice O, jejímž majitelem je vydavatelství Mafra, se dlouhodobě pohyboval ve ztrátě. V letech 2009 až 2011, kdy ještě stanici řídil bývalý ředitel České televize Jiří Balvín, přesáhla 45 milionů korun.

Zhruba před rokem televize vyměnila vedení a začalo se jí dařit.

Současný šéf Óčka Štěpán Wolde říká, že k tomu přispěly celkové změny na televizním trhu a zrychlený proces digitalizace. Vývoj na trhu navíc přiměl Mafru k rozhodnutí spustit vedle Óčka ještě jeden hudební kanál.

Zbývá vám ještě 90 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se