Ředitel výrobce mobilních telefonů Nokia Stephen Elop si loni vydělal o polovinu méně než o rok dříve. Finská firma, která je druhým největším výrobcem mobilů na světě po Samsungu, se potýká s poklesem tržeb kvůli silné konkurenci asijských výrobců i amerického Applu na trhu chytrých telefonů.

Stephen Elop minulý rok dostal v platu a akciových opcích celkem 4,3 milionu eur. V roce 2011 to bylo 7,9 milionu eur.

Elopův plat byl v roce 2011 větší i díky více než dvoumilionové kompenzaci za ušlý příjem po jeho odchodu z Microsoftu. S odkazem na údaje, které firma poskytla ve čtvrtek americkému burzovnímu regulátorovi, o tom píší Financial Times. 

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se