Ředitel výrobce mobilních telefonů Nokia Stephen Elop si loni vydělal o polovinu méně než o rok dříve. Finská firma, která je druhým největším výrobcem mobilů na světě po Samsungu, se potýká s poklesem tržeb kvůli silné konkurenci asijských výrobců i amerického Applu na trhu chytrých telefonů.
Stephen Elop minulý rok dostal v platu a akciových opcích celkem 4,3 milionu eur. V roce 2011 to bylo 7,9 milionu eur.
Elopův plat byl v roce 2011 větší i díky více než dvoumilionové kompenzaci za ušlý příjem po jeho odchodu z Microsoftu. S odkazem na údaje, které firma poskytla ve čtvrtek americkému burzovnímu regulátorovi, o tom píší Financial Times.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.







