Boj proti drogám je hloupost, nezbytná je naopak jejich legalizace, tvrdí harvardský profesor ekonomie Jeffrey Miron známý svými kontroverzními názory
"Prohibice drog je tím nejhorším způsobem, jak zabránit jejich užívání. Nejen, že je to extrémně drahé, nafukuje to černou ekonomiku a stojí množství lidských životů. Drogy by měly být každému dostupné v lékárnách," říká ekonom v rozhovoru pro německý Der Spiegel.
Názor profesora ekonomie na Harvardu vyvolal bouřlivé reakce německé veřejnosti. Přestože se jeho pohled na věc může zdát příliš radikální, v ekonomických kruzích není jediný. Podobné řešení například dlouhodobě prosazuje známý magazín The Economist.
Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné?
Přihlásit se
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.










