Pokud energetická společnost ČEZ prodá elektrárnu Chvaletice skupině Czech Coal, z českého trhu zmizí veškeré volné hnědé uhlí, což ve svém důsledku způsobí na trhu kritickou situaci se silně negativními dopady na teplárenství a průmyslové odběratele.

Tvrdí to předseda představenstva Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský.

O koupi Chvaletic od ČEZ se ucházejí Litvínovská uhelná, která spadá do těžební skupiny Czech Coal, a právě EPH. Křetínský prý má signály, že elektrárnu získá Czech Coal.

"Czech Coal oznámil, že chce snížit produkci na osm milionů tun. V této chvíli ČEZ sám kontrahuje pět milionů tun a podle všeho chystá se prodat zdroj, který spotřebuje tři miliony tun, právě Czech Coalu," dodal pro ČTK Křetínský.

Zbývá vám ještě 70 % článku
Předplatné bez reklam první 2 měsíce za 80 Kč
  • Veškerý obsah HN.cz
  • Mobilní aplikace
  • Bez reklam
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Články v audioverzi + playlist
  • Možnost kdykoliv zrušit
Máte již předplatné? Přihlásit se