Pokud energetická společnost ČEZ prodá elektrárnu Chvaletice skupině Czech Coal, z českého trhu zmizí veškeré volné hnědé uhlí, což ve svém důsledku způsobí na trhu kritickou situaci se silně negativními dopady na teplárenství a průmyslové odběratele.
Tvrdí to předseda představenstva Energetického a průmyslového holdingu (EPH) Daniel Křetínský.
O koupi Chvaletic od ČEZ se ucházejí Litvínovská uhelná, která spadá do těžební skupiny Czech Coal, a právě EPH. Křetínský prý má signály, že elektrárnu získá Czech Coal.
"Czech Coal oznámil, že chce snížit produkci na osm milionů tun. V této chvíli ČEZ sám kontrahuje pět milionů tun a podle všeho chystá se prodat zdroj, který spotřebuje tři miliony tun, právě Czech Coalu," dodal pro ČTK Křetínský.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.












