Šéfredaktor sportovní redakce České televize Otakar Černý (69) odchází ke konci března z České televize, se kterou spolupracoval více než 40 let.

Důvodem je jeho odchod do důchodu. Funkci a zodpovědnosti šéfredaktora sportu, kterou Černý vykonával od roku 2002, převezme především výkonný ředitel sportovního kanálu ČT Jiří Ponikelský. Česká televize (ČT) o tom v pondělí informovala na svých internetových stránkách.

Otakar Černý

Otakar Černý vystudoval Pedagogickou fakultu UK v Praze. Od roku 1969 zde působil jako externí člen Redakce sportu, po roce 1989 interním členem Redakce zpravodajství, po osm let moderoval politické diskusní pořady Debata a Co týden dal.

V roce 1997 získal Cenu křepelek. Po odvolání Ivo Mathého z postu generálního ředitele ČT odešel také a působil jako komentátor v denním tisku.

Působil jako mluvčí ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. V roce 2002 se vrátil do České televize, působí jako šéfredaktor Redakce sportu ČT. Na kontě má přes 500 přímých přenosů a stejně tolik komentářů a námětů, ve sportovním zpravodajství okolo 5 000 reportáží a 50 dokumentárních filmů.

Zdroj: www.osobnosti.cz

Podle generálního ředitele ČT Petra Dvořáka patří Černý mezi výrazné osobnosti, které se zapsaly do historie vysílání Československé a České televize.

"Podílel se na tvorbě řady pořadů a spojil se s několika generacemi sportovců. Otakaru Černému bych rád za jeho dlouholeté působení ve veřejnoprávní televizi poděkoval a popřál mnoho klidných dní v průběhu jeho zaslouženého odpočinku," uvedl Dvořák.

Černý s veřejnoprávní televizí začal spolupracovat v roce 1969, kdy nastoupil do televize jako externí člen Redakce sportu. Po roce 1989 přestoupil do Redakce zpravodajství, kde osm let moderoval diskusní pořady Debata a Co týden dal.

Po odchodu z ČT v roce 1998 Černý mimo jiné krátce pracoval jako mluvčí ministra zdravotnictví Bohumila Fišera. V roce 2002 se pak po vyhraném výběrovém řízení do televize vrátil, a to právě do funkce šéfredaktora sportovní redakce.