Americký internetový gigant Yahoo koupil zpravodajskou aplikaci Summly, aby podpořil růst svých aktivit v oblasti mobilních telefonů.

Aplikaci vyvinul britský teenager Nick D'Aloisio, který se podle listu Financial Times díky transakci stane milionářem. Finanční podmínky transakce nebyly oficiálně zveřejněny, blog All Things D ale kupní cenu odhaduje na téměř 30 milionů dolarů (600 milionů Kč).

D'Aloisio se sám naučil programovat ve 12 letech a Summly spustil v loňském roce. Aplikace pro chytré telefony iPhone společnosti Apple vytváří stručná a srozumitelná shrnutí článků z internetu do několika odstavců.

Aplikace teď bude stažena z internetového obchodu Applu a její technologii použije Yahoo pro své vlastní účely. Sedmnáctiletý D'Aloisio se stane zaměstnancem Yahoo.

D'Aloisio začal na aplikaci pracovat v 15 letech. Podporu mu poskytla řada známých osobností, například vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono nebo herec Ashton Kutcher. Mladík tak získal na rozjezd 1,53 milionů dolarů.

Summly má i českou stopu – na grafické podobě aplikace a vývoji se podíleli Robin Raszka a Petr Reichl, kteří podnikají v USA.

íce na: http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/yahoo-koupilo-projekt-summly-za-kterym-stoji-i-cesi-968998#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Apple označil Summly za jednu z nejlepších aplikací pro telefony iPhone loňského roku. "Technologie Summly poskytuje nový přístup k nové generaci mobilních telefonů," napsal D'Aloisio.

Adam Cahan, viceprezident Yahoo, řekl pro BBC, že společnost byla nadšená, když se dozvěděla, že pan D'Aloisio je na palubě.