Americký internetový gigant Yahoo koupil zpravodajskou aplikaci Summly, aby podpořil růst svých aktivit v oblasti mobilních telefonů.

Aplikaci vyvinul britský teenager Nick D'Aloisio, který se podle listu Financial Times díky transakci stane milionářem. Finanční podmínky transakce nebyly oficiálně zveřejněny, blog All Things D ale kupní cenu odhaduje na téměř 30 milionů dolarů (600 milionů Kč).

D'Aloisio se sám naučil programovat ve 12 letech a Summly spustil v loňském roce. Aplikace pro chytré telefony iPhone společnosti Apple vytváří stručná a srozumitelná shrnutí článků z internetu do několika odstavců.

Aplikace teď bude stažena z internetového obchodu Applu a její technologii použije Yahoo pro své vlastní účely. Sedmnáctiletý D'Aloisio se stane zaměstnancem Yahoo.

D'Aloisio začal na aplikaci pracovat v 15 letech. Podporu mu poskytla řada známých osobností, například vdova po Johnu Lennonovi Yoko Ono nebo herec Ashton Kutcher. Mladík tak získal na rozjezd 1,53 milionů dolarů.

Summly má i českou stopu – na grafické podobě aplikace a vývoji se podíleli Robin Raszka a Petr Reichl, kteří podnikají v USA.

íce na: http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/yahoo-koupilo-projekt-summly-za-kterym-stoji-i-cesi-968998#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink

Apple označil Summly za jednu z nejlepších aplikací pro telefony iPhone loňského roku. "Technologie Summly poskytuje nový přístup k nové generaci mobilních telefonů," napsal D'Aloisio.

Adam Cahan, viceprezident Yahoo, řekl pro BBC, že společnost byla nadšená, když se dozvěděla, že pan D'Aloisio je na palubě.

 

Související
Newsletter

Byznys

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější z byznysu a finančních trhů?

Každý pátek od nás dostanete souhrn klíčových událostí doplněných o kontext. Autory jsou přední osobnosti Hospodářských novin: Jaroslav Mašek, Luděk Vainert, Milan Mikulka, Jana Klímová a Martin Ehl.

Přihlášením k newsletteru beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru