Měsíc poté, co premiér Petr Nečas oznámil „žádné zvyšování daní“, se vláda snaží ukázat svou přívětivou tvář. A voličům, zejména těm z byznysu, nabídnout po letech úspor a zvyšování daní i nějaké příjemnější zprávy. Na vládu tak v těchto dnech znovu míří soubor změn, které jsou sice již schváleny, ale měly začít platit až od roku 2015.
Teď se Nečasův kabinet rozhodl z daňových změn vybrat jen ty pozitivní a spustit je již od příštího roku. Tak, aby se projevily ještě před volbami. Ty, které by znamenaly zvýšení daní nebo administrativní zátěže pro firmy, mají počkat. Jakákoli nepopulární opatření si vláda, a především ODS, jejíž preference jsou nyní na dějinném minimu, nemůže dovolit.
- Veškerý obsah HN.cz
- Mobilní aplikace
- Bez reklam
- Odemykejte obsah pro přátele
- Články v audioverzi + playlist
- Možnost kdykoliv zrušit
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.














